Sezon grzybowy z nożami Tasman

 

 

Przygotuj się na sezon grzybowy z nożami Tasman

 

Choć przez cały rok w polskich lasach spotkać można różne rodzaje jadalnych grzybów, to dopiero teraz – wczesną jesienią – czeka na nas prawdziwy grzybowy urodzaj. Sezon na kurki co prawda powoli dobiega końca, za to już możemy odwiedzać ulubione, sprawdzone tereny leśne w poszukiwaniu podgrzybków, borowików sosnowych i szlachetnych, koźlarzy, rydzów, czubajek, krasnoborowików ceglastoporych, maślaków, muchomorów czerwieniejących i innych gatunków. Wybierając się na grzybobranie, należy pamiętać o kilku rzeczach, w tym o stosownym ekwipunku.

 

Wszystko, czego potrzebujesz na grzybobraniu w lesie

 

Zanim wyjedziesz do lasu, musi zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo. Ubierz się w taki sposób, by możliwie jak najlepiej osłonić się przed kleszczami, mrówkami czy komarami – najlepiej włożyć spodnie z przylegającymi nogawkami, zabudowane obuwie, odzienie wierzchnie z długim rękawem i czapkę z daszkiem lub kapelusz wędkarski. Do plecaka spakuj wodę do picia, naładowany telefon z włączoną nawigacją i opcją zapisania lokalizacji zaparkowanego samochodu, powerbank, prowiant na drogę i podstawowe elementy apteczki pierwszej pomocy. Weź ze sobą także koszyk wiklinowy, a do niego włóż nożyk, którym będziesz odcinać brudne końcówki trzonków albo wycinać robaczywe fragmenty grzybów. Jakie narzędzie będzie najlepsze?

 

Składane noże Tasman, czyli niezawodny ekwipunek grzybiarza

 

Idealny nóż dla grzybiarza musi być przede wszystkim poręczny i wygodny, ponieważ przez wiele godzin możemy spacerować po lesie z nożykiem w dłoni, wypatrując grzybów. Powinien być łatwy do czyszczenia i ostrzenia, a najlepiej też składany – by móc bezpiecznie nosić go np. w kieszeni lub plecaku. W naszym sklepie czeka na Ciebie kilka modeli noży składanych Tasman w szerokim zakresie cenowym. Wszystkie są niewielkie, łatwe do noszenia przy sobie, wykonane z wysokiej jakości stali, z blokadą ostrza lub bez, a dodatkowo dostępne są w zestawie z wygodnym etui. W opisach produktów znajdziesz ich wymiary oraz zdjęcia, na których zobaczysz kształt ostrza i wybierzesz, które najbardziej Ci odpowiada.

 

Który nóż wybrać dla grzybiarza?

 

Modele Togar, Longford, Orford oraz Pocket Mini dodatkowo wyposażone są w krótki łańcuszek kuleczkowy na końcu rękojeści. Dzięki temu możesz np. przypiąć nożyk do breloczka przy kluczach. Na łańcuszek możesz też założyć specjalną miotełkę (przypominającą pędzelek) do dokładniejszego oczyszczania grzybów z piasku, ziemi, igliwia czy źdźbeł trawy.

 

Model Unitech natomiast ma szerokie ostrze, którego kształt przypomina nieco uniwersalny nóż kuchenny do siekania, dzięki czemu dobrze sprawdzi się w przypadku trudniejszych zadań. Nóż Black wyposażony jest w klip do paska, który pozwala po prostu zahaczyć narzędzie o odzież, by zawsze mieć je przy sobie.

 

Noże składane Tasman różnią się od siebie kształtem ostrza, długością czy materiałem wykonania rękojeści. Najważniejsze jest to, wybrać narzędzie odpowiadające na potrzeby, które będzie dla nas wygodne podczas wielogodzinnych spacerów po lesie. Natomiast możliwość złożenia, schowania ostrza w rękojeści pozwoli Ci jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo. Nie czekaj na zmianę pogody i ochłodzenie – już teraz zamów idealny nóż dla siebie, by wyruszyć na grzybobranie, gdy tylko warunki będą odpowiednie.

 

Nóż Togar

Nóż Orford

Nóż Longford